Jei įvyktų branduolinis incidentas ir jums mažiau nei 40 metų – gerkite Kalio Jodido

Vyresniems nei 40 metų nereikia vartoti Kalio Jodido. Beje.

Nusipirk ir nešiokis su savimi Kalio Jodido tabletes (jas valdžia turi dalinti nemokamai, yra užpirkta, žemiau rašo, kad atsiimti visose vaistinėse).

Jei įvyktų branduolinis incidentas Ukrainos kare – pasiskaičiuok dozę pagal savo kūno svorį ir išgerk su vandeniu nedelsiant. Standartiškai – 130mg arba dvi tabletes suaugusiam žmogui.

Natūralus jodas turi užpildyti tavo skydliaukę ir neleisti, kad ten patektų radioaktyvusis jodas (jis gali ateiti ateina su debesimis), kuris tuo atveju yra išsiusiojamas (inkstai išvaro lauk), nes jodo jau yra skydliaukėje sočiai ir žmogus, tiksliau jo galva, netampa radioaktyvia ir mirtinai pavojinga.

Čia dozės ir daugiau info

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/sam-primena-kokiomis-dozemis-ivykus-branduolinei-avarijai-vartojamas-kalio-jodidas

https://vilnius.lt/wp-content/uploads/2020/08/Instrukcija.pdf

Kur ir kaip išduodamas Kalio Joditas https://vilnius.lt/lt/jodas/

Jei įvyktų incidentas – jokiu būdu nepanikuok, nes būtent panika daug pavojingiau nei radiacija. Reikia išgerti jodą ir sekti vėją nuo incidento pusės,  (radioaktyvumo žemėlapį online https://remap.jrc.ec.europa.eu/Help/Simple.aspx ) ir jeigu debesis ateina į tavo miesto pusę – užsidaryti langus kuo hermetiškiau ir niekur neiti kol debesis praeis. Nieko daugiau neįmanoma padaryti.

Jeigu būtų grėsmė sprogimo netoliese – tai jau atskira kalba, reikia tuomet slėptis rūsiuose ir t.t. arba jei įmanoma – išvykti į tolimą šalį. Bet dažniausias scenarijus – kurį aprašiau aukščiau.

APIE SPIRITINĮ JODĄ: Ar galima vietoj kalio jodido tablečių vartoti spiritinį jodo tirpalą?

Spiritinis jodo tirpalas nevartotinas, nes yra skirtas tik išoriniam vartojimui – tepti ant odos. Jo veiklioji medžiaga yra ne kalio jodidas, o tiesiog jodas, kuris yra stipriai oksiduojasi ir yra toksiškai veikianti medžiaga, galinti sukelti cheminių audinių nudegimų ir apsinuodijimą. Todėl jokiu būdu jo negalima gerti, net ir skiedžiant vandeniu. Skydliaukės apsaugai branduolinės ar radiologinės avarijos metu netinka vartoti vaistinėse parduodamų spiritinių ar vandeninių jodo tirpalų, purškalų su jodu, maisto papildų su jodu, nes jie neapsaugotų skydliaukės nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio dėl juose esančio mažo stabiliojo jodo kiekio. Spiritinis jodo tirpalas yra skirtas tik išoriniam vartojimui – tepti ant odos. Jo veiklioji medžiaga yra ne kalio jodidas (KI), o tiesiog jodas, kuris yra stipriai oksiduojančiai ir toksiškai veikianti medžiaga, galinti sukelti cheminių audinių nudegimų ir apsinuodijimą, todėl jokiais būdais jo negalima gerti, net ir skiedžiant vandeniu.

Kur galima neatlygintinai gauti kalio jodido preparatus?

Kalio jodido preparatus pagal elektroninius receptus bus galima gauti šiose Vilniuje esančiose vaistinėse:

– Camelia vaistinėse

– Gintarinėje vaistinėse

– Norfos vaistinėse

– Benu vaistinėse

– Eurovaistinėse

Tačiau reikia gauti  e-receptą

Leave a Reply

Scroll to Top
%d bloggers like this: