Kaip persirgau korona ir kokią netikėtą išvadą padariau?

Šįkart nerašau kaip gydžiausi arba kaip turėjau gydytis jei būčiau galėjęs, bet tik apie persirgimą ir kas buvo po to.

Kadangi turiu didelę trigubą patirtį, tai sakyčiau persirgau beveik profesionaliai. 

1. man nuo vaikystės teko daug kartų sirgti įvairiomis kvėpavimo sistemos arba takų, (t.y. plaučių, bronchų, ir kt. ) ligomis išskyrus tuberkulioze. 

2. specialiai stojau į mediciną ir dirbau joje tikėdamasis išsigydyti. Ir pavyko (tačiau recepto svarbiausią dalį davė Rytų medicina, o ne Vakarų)! Nuo išsigydymo momento jau žinojau nemažai niuansų ir paslapčių apie kvėpavimą. 

3. be to domėjausi kvėpavimo technikomis tokiomis kaip Butejko bei PranaYama ir panašiai. Nelindau į jas labai giliai, nesu jogas, bet tiek kiek man pakako problemas išspręsti.

————–

Kiek pamenu teko keletą kartų per gyvenimą sirgti gripu ir stipriai įsiminė, kad tai gana varginanti liga, tačiau astma man pasirodė sunkesnė.

Todėl 2021 vasaros gale įdėmiai stebėjau kas vyksta mano organizme ir kituose žmonėse.

Pirma – labiausiai nepatiko pusantros paros trukęs galvos skausmas, tačiau jį sustabdžiau savo atrastu specialiu metodu be jokių vaistų.

Antra – stebino tai, kad liga nepaveikė bronchų – nepatyriau sau gerai žinomo dusimo arba sunkaus kvėpavimo. Persirgus ir po kelių savaičių pasigavus paprastą slogą (be kovido požymių) buvo tas pat puikus bronchinis ir plautinis kvėpavimas.

Trečia – skonis ir kvapas buvo dingęs kelioms paroms ir atsistatė. Girdėjau, kad ir sezoninio gripo (influenza) metu taip būna, bet nebuvau atkreipęs dėmesio.  Nesu gyvenime stebėjęs tokio reiškinio – tyras vanduo apskritai neturi skonio, tačiau geriant jį buvo keistas jausmas. Ta proga dabar rašydamas išgėriau tyro vandens. Maistas irgi buvo beskonis, o kvapo net stiprių smilkalų negalėjau pajausti. Įdomus reiškinys. Reiškia nervų sistema paveikta konkrečioje vietoje ir matyt konkrečiu būdu.

Ketvirta – ligos metu labai sergėjau, kad nesutriktų žarnyno darbas ir man pavyko! Galbūt ir tai pagreitino bei palengvino eigą.

Penkta – temperatūra šiek tiek šokinėjo, tačiau nedaug. Stebino, kad kelias paras pradžioje neįprastai stipriai prakaitavau – taip, lyg gerčiau prakaitą skatinančią liepžiedžių arbatą.

Šešta – viso sirgimo metu gėriau ne šiaip daug skysčių ar arbatų, bet konkrečiai tik karštą arbatos karštumo vandenį. Sąlyginai daug jo gėriau. Daugiau apie tai jau rašiau 2020 gruody.

Visumoje persirgau gana greitai ir lengvai.

Šį kartą persirgęs gripu/covid/UVKTI padariau naują svarbią išvadą – sirgimo sunkumas (arba ir komplikacijos) priklauso nuo organizmo švaros (kepenyse, inkstuose, žarnyne). Mažiausiai puse metų valiau organizmą paskutiniu metu ir susirgimas praėjo lengvai – lengviau nei kada nors taip vadinamas gripas. Stebėjau užterštus organizmus sergant Covid ir aiškiai matėsi kaip jiems sunku.

Mano giliu įsitikinimu liga prasidėjo ne nuo užkrato (nors ir jis galėjo būti), bet nuo konkretaus sušalimo. Užkratas yra tik antrinė priežastis.

Laboratorija rado antikūnius kovidui. Neįtikėtina! Įdomu jie naudojo Kary Mulis ar Christiano Drosteno PCR testo versijas?

Linkiu visiems sveikai ilgai gyventi!

Leave a Reply

Scroll to Top
%d bloggers like this: