Žmonės, kas su Jumis darosi? 24 konsultacinių pokalbių kai kurios išvados

Stebiuosi kiek daug žmonių gyvena tarp kitų žmonių arba šeimose/porose ir tuo pačiu metu neturi nė vieno patikimo ir suprantančio žmogaus, su kuo galėtų apie viską pasikalbėti, būti išklausytais. Ir ypač – pasikalbėti apie svarbiausius, jautriausius, intymiausius, labiausiai komplikuotus gyvenimo klausimus. Ir man tenka garbė tapti tuo žmogum, su kuriuo kalbasi pirmą kartą per 10-20 metų ar net per visą gyvenimą. Taigi aš neturi fiziškai tiek ausų, laiko ir jėgų, kad visus išklausyti!

Antra: labai daug šeimų gyvena kartu daug metų, turi bendrus vaikus, butį, sujungtus gyvenimus ir paaiškėja, kad nebeturi intymių santykių (aišku, nebegimsta nauji vaikai, o gelėtų arba turėtų gimti, nes yra bent vienos pusės geidžiami), jau kurį laiką gyvena atskiruose kambariuose, nutrūkęs emocinis ryšys ir bendrauja kaip vaikų tėvai, arba kaip brolis ir sesuo. Tai ko gero 75% besikreipiančių. Ką jiems iš esmės patarti?? Koks standartinis tipinis sprendimas tokioje nusistovėjusioje situacijoje?  Kaip atgaivinti jų santykius? Ar jiems skirtis ir kurti naujas šeimas? Nuo kokio momento skirtis?

Trečia: poros visiškai nežino savo pareigų šeimose. Tai atskira labai didelė tema su daug detalių. Jau supratau, kad globaliame pasaulyje, kuomet cirkuliuoja šaltiniai iš labai daug šalių, kultūrų ir tradicijų, įmanoma išgryninti vieną labai tikslų sąrašą pareigų,kuris veikia absoliučioje daugumoje situacijų.

Ketvirta: mūsų, lietuvių, savivertė per žema. Tai iš pagrindo griauna ir šeimas ir santykius visuomenėje. Kaip? Taip, kad pirmoji pusė įžeidinėja, o žmogus turintis sveiką arba pakankamai aukštą savivertę neįžeidinės kitų. O antroji pusė yra per daug įžeidi, įsižeidinėja irgi todėl, kad turi silpną savivertę. Ir taip prasideda užburtas uždaras ratas iš kurio jie nemoka išeiti patys savo jėgomis.

Penkta: vieniši žmonės nežino ir nesupranta, kad nepriklausomai nuo to jie jauni ar amžiuje, dar neturėjo šeimos, išsiskyrę ar našlystėje – būtina nedelsiant pradėti antrosios pusės piešką. Taip išsispręs nesuskaičiuojamos problemos. Be to lygiagrečiai yra didžiulė daugybė vienišų žmonių kitoje “upės” pusėje kuriuos galima, verta o gal ir būtina padaryti laimingais.

Šešta: vyrų smegenyse instaliuotos pernelyg silpnos, pasenusos, nestabilios arba fragmentuotos pasaulėžūros. Tai puikus kompiuterių operacinės sistemos analogas. Visų pirma instaliuokite į savo galvas pačią stipriausią pasaulyje sistemą, tarkim Solaris9/SunbOS5.9 yra jos analogas. Antra ją reikia laikas nuo laiko atnaujinti, nes gyvenimas juda pirmyn. 1945 ir 1953 metais pasaulį išvydo pačios stipriausios pasaulėžiūrinės sistemos OS kodai, o lietuviai vyrai dar į savo galvas instaliuoja XIXa arba XVIIIa sistemas. Kaip taip galima daryti? To pasekmės – žema savivertė, alkoholizmas, kišimasis į moterų sferą namuose kur vyrams nepriklauso, savo pareigtų nežinojimas ir nevykdymas, silnavališkumas, betvarkė galvoje, nemokėjimas elgtis su žmonomis (flirtuoti, intymiai gyventi, rūpintis savo sveikata ir t.t.) 

Septinta: labai įdomus momentas apie zodiakus, bet apie tai kitą kartą.

Aštunta: vyrai ir žmonos nesupranta esminės takoskyros kaip/kur šeimoje iš esmės skiriasi dvi veiklos ir funkcinės sferos – materialioji/konkrečioji ir informacinė/abstrakčioji. Čia labai didelė problema.

Aštuntas PS: https://www.patreon.com/posts/vyru-ir-moteru-41997187

Devinta: poros visiškai naiviai galvoja, kad pinigai privalo atsirasti iš kažkur-belekur bet kokia kaina (sveikatos sugadinimo, santykių sugadinimo ir kt), o iš tikro jie atsiranda tik iš poros tarpusavio subtilios sąveikos. Taip, įmanoma greitus pinigus padaryti grubaus psichologinio spaudimo, prievartos prieš save arba sutuoktinį būdu, bet tai, deja, sugriaus subtilų vidinį ir išorinį balansą šeimoje, o galiausiai ir tarpusavio santykius. Tai – vergovė pinigams, nuo kurios kenčia daug šeimų. Pavyzdžiui – pinigai vidinėje pareigų (funkcijų) hierarchijoje neturi tapti svarbesniu prioritetu už intymius santykius – geriau gyventi žymiai kukliau, bet turėti kokybišką intymumą, nei daugiau pinigų, bet silpstantį intymumą. 

Apibendrinti dar sunku. Bet šiaip tendencija tokia, kad šeimos baigia paskęsti daiktų pasaulyje. Beje, taip su gailesčiu į “civilizuotą” pasaulį žiūri beduinai. Tai nėra mano siūlymas daryti downshifting, bet siūlymas labai gerai dar ir dar ir dar kartą pergalvoti didijį norų balansą – kas gi iš tikrųjų Jus daro laimingais?

—–

Pardavime vėl yra visa 20 metų apimties mano mokymų mediateka arba virtuali mokykla (video, audio, tekstai, šaltiniai, rekomendacijos) edu.girdzijauskas.com , kurios prisijungimą galite įsigyti čia https://tickets.paysera.com/lt/event/vasaros-mokymu-ispardavimas-2020 

—–

Gdrive atsarga 

Leave a Reply

Scroll to Top
%d bloggers like this: